Przejdź do głównej zawartości

G Data na targach CeBIT 2012

W dniach 6 do 10 marca, Hanower po raz kolejny stanie się europejskim centrum świata IT. Tematem przewodnim tegorocznego CeBITu będą kwestie ochrony i bezpieczeństwa w sektorze technologicznym.

Jak wiemy kwestie bezpieczeństwa i ochrona przed atakami hakerskimi są poważnym problemem zarówno dla pojedynczych internautów jak i dla firm. W związku z tym G Data zaprezentuje swoją nową ofertę oprogramowania w wersji 2013. W prezentowanej ofercie polecamy zwrócenie szczególnej uwagi na rozwiązania przygotowane do ochrony indywidualnych użytkowników tabletów i smartfonów.

Dodatkowo osoby odwiedzające stoisko G Data, będą miały możliwość poszerzenia swojej wiedzy z zakresie ochrony i bezpieczeństwa w świecie cyfrowym, poprzez spotkania z ekspertami światowej sławy.

„Targi CeBIT w Hannowerze są najważniejszym wydarzeniem dla osób i firm z sektora IT. Firmy pojawiające się na tych targach, zbierają się po to aby między innymi podyskutować o najważniejszych szansach ale i zagrożeniach jakie niesie za bardzo szybki rozwój świata cyfrowego. Systemy ochrony bezpieczeństwa G Data, prezentowane na targach czekają na odwiedzających. Nowa technologia o nazwie BankGuard, przeznaczona do zapewnienia ochrony przeciwko potencjalnym atakom na internetowe konta bankowe” zaprasza Dr Dirk Hochstrate, Dyrektor Zarządzający G Data Software.

Warto wspomnieć iż G Data, zaprezentuje także mechanizmy ochronne skierowane nie tylko do użytkowników PC-etów. Bardzo dynamiczny rozwój rynku urządzeń mobilnych, którego rozkwit był widoczny szczególnie intensywnie w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy, spowodował iż G Data zadbała również o tych użytkowników, dla których mobilność jest kluczową kwestią.


Tematy przewodnie G Data podczas targów CeBIT.

Produktowe:

- G Data Security Generation 2013: G Data AntiVirus, G Data InternetSecurity oraz nowy G Data premium solution, TotalProtection

- Rozwiązania mobilne na Androida dla zapewnienia ochrony przeciwko cyberatakom oraz zabezpieczające przeciwko potencjalnej utracie danych

Kanały dystrybucji:

- Prezentacja nowego systemu dystrubucji protuktów G Data sierowana do partnerów, dealerów i dystrybutorów

Informacje technologiczne:

- G Data BankGuard: zabezpieczenie bankowości online, wykozystujące nową autorską technologię

- Kompletne systemy zabezpieczeń przeciwko ryzykom na jakie jesteśmy narażeni podczas korzystania z sieci internet – produkt G Data EndpointProtection


Odwiedzających targi CeBIT zapraszamy na nasze stoisko, które będzie znajdować się w: holu nr 12 w sektorze C78, w dniach od 6 do 10 marca 2012.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

PUP – „programy usilnie przeszkadzające”

Internet pełny jest narzekań oraz pytań na temat potencjalnie niechcianego oprogramowania, w skrócie PUP (potenially unwanted programs). Użytkownicy skarżą się na wirusy, które zainfekowały ich przeglądarkę lub paski narzędzi, które włamały się do ich komputera.  Aplikacje z tej grupy nie są jednak przypisane do kategorii złośliwego oprogramowania w szczególności, że większości „infekcji” tego rodzaju jest dość łatwa do uniknięcia.  Ogólnie rzecz biorąc temat PUP jest wieloaspektowym problemem dla użytkowników i branży antywirusowej jednocześnie będąc dochodowym biznesem dla ich dystrybutorów.
PUP to nie malware Określenie złośliwe oprogramowanie odnosi do software’u, którego głównym celem jest wyrządzenie szkód na zainfekowanym urządzeniu lub kradzież informacji z zamiarem ich wykorzystania do działań przestępczych (kradzież tożsamości, nadużycia finansowe czy sprzedaż wykradzionych danych). Nie zawsze jednak możemy tak łatwo rozróżnić typowe złośliwe pliki od potencjalnie niechciane…

Ostrzegamy! Uważajcie na fałszywe maile od Poczty Polskiej

Od kilku dni do naszego laboratorium antywirusowego trafia ogromna liczba zgłoszeń o fałszywych mailach, których rzekomym nadawcą jest Poczta Polska. Maile są dość nieudolnie zredagowane, jednak mogą wprowadzić w błąd mniej doświadczonych lub chwilowo roztargnionych odbiorców.
Już sam tytuł wiadomości powinien spowodować zapalenie się czerwonej lampki w naszych głowach!


Nagłówek Niedostarczoneprzesylkina 7.05.2015, kod:447976prócz  polskich znaków diakrytycznych pozbawiony jest również sensu. W samej treści maila także nie uświadczymy poprawnej polszczyzny, natrafimy za to na maszynowe tłumaczenia z wykorzystaniem translatora internetowego co może sugerować zagraniczne pochodzenie maili.
Jednak te podstawowe błędy, które dyskwalifikują wiadomość, mogą zostać pominięte przez niecierpliwych czekających na internetowe zakupy lub bardzo ważną przesyłkę. Jeżeli odbiorca kliknie (nie róbcie tego w domu!) w buton „Zobacz informacje” zostanie przekierowany do fałszywej strony Poczty Polskiej …

Ekspert ds. bezpieczeństwa na wakacjach: Czy hotelowe sejfy są bezpieczne?

Okres letni w mediach często nazywany ogórkowym ma swoje prawa. Jednym z nich są tematy, które normalnie nie przebiłyby się na pierwsze strony gazet czy nagłówki stron internetowych. Podobnie jest z historią, którą dziś będziemy chcieli wam przybliżyć. W normalny dzień roboczy nie jest to główne zadanie pracowników naszego SecurityLabu, jednak w okresie letnich wyjazdów postanowiliśmy sprawdzić jeden z hotelowych sejfów. I co? Z bezpieczeństwem nie ma on za dużo wspólnego.
Ekspert ds. bezpieczeństwa na wakacjach Wciąż jesteśmy na początku okresu wakacyjnego i wielu z nas długo wyczekiwany urlop ma wciąż w planach. Co powinniśmy wiedzieć wybierając się na wyjazd z wartościowymi rzeczami, na które tak ciężko pracowaliśmy przez cały rok poprzedzający nasz urlop? Jeżeli będziecie wypoczywać w hotelu możecie natknąć się w swoim pokoju na tzw. sejf hotelowy. Nasz ekspert wybrał się na zasłużoną przerwę od wyszukiwania i analizowania kolejnych wirusów i trojanów. W hotelu natknął się na popu…